Mandag 12. jun. 2023

Lykke til, Cathrine Frost!

En skikkelig morsom forestilling om livets begynnelse.
Hovedscenen
19:30
UTSOLGT
Ekstraforestillinger!
Lykke til Cathrine AHU 18

Publikumssuksessen «Lykke til, Cathrine Frost!» fra Det Andre Teatret har spilt over 40 utsolgte forestillinger i Oslo for mer enn 6000 publikummere. Forestillingen er nominert til Heddaprisen 2023 i kategorien «Beste teaterforestilling».


«Lykke til, Cathrine Frost!»
er en humorforestilling om filosofi, føding og folkehelse. Med dubstep og karate som virkemidler.

Visste du at Sokrates var gravid? Joda, stadig vekk! Han og hans kollegaer i tenketanken Athen mente faktisk at de fødte hele tida. De ga nemlig liv til det udødelige, rene og siviliserte: Til IDEEN! Nå er det derimot Cathrine Frost sin tur til å ta på seg togaen og ta styringa i sivilisasjonens vugge. Det har hun egentlig få eller ingen forutsetninger til å klare.

Soloforestillingen «Lykke til, Cathrine Frost!» hadde premiere på Det Andre Teatret høsten 2022 og har siden spilt for fulle hus. Forestillingen forteller den selvopplevde historien om Cathrine Frost og hennes møte med lysten på å få barn og hennes møte med verden etterpå. Med humor og alvor radbrekker hun vårt syn på hva det vil si å bli mamma og hvordan vi forholder oss til den lille, store handlingen det er å bli født.

"Cathrine Frost bruker filosofi på en både snerten og morsom måte til å snakke om kvinnehelse" - Terningkast 5 i Aftenposten

"Her oppstår teatret på nytt, med én enkelt, kvinnelig protagonist." - Sivilisasjonen.no

"Frost får publikum til å le og gråte om hverandre" - A-Magasinet

"Cathrine var direkte, modig og frempå" - Hallvard Søgård Landheim (20)


    Nominert til Heddaprisen 2023 for Beste Teaterforestilling

    Heddaprisen


    Til høsten skal forestillingen på turné! Les mer om hvor og når her.


    Spørsmål om forestillingen? Ta kontakt med Marie Ulsberg - marie@detandreteatret.no eller Ida Vaage Svee - ida@detandreteatret.no

    Presse - Ta kontakt med Silvia Rodriguez Gimenez - silvia@detandreteatret.no

    De andre forestillingene

    Micetro™ Extravaganza

    Onsdag
    27. sep. 2023
    19:30
    Hovedscenen

    Crash and Burn

    kjente fjes på dypt vann
    Med Erik Solbakken
    Torsdag
    28. sep. 2023
    19:30
    Hovedscenen

    The Kontor

    En improvisert sit-com om ditt kontorfellesskap
    Fredag
    29. sep. 2023
    19:00
    Hovedscenen