Lykke til, Cathrine Frost!

En skikkelig morsom forestilling om livets begynnelse.
Ekstraforestillinger!
Lykke til Cathrine AHU 18

Publikumssuksessen «Lykke til, Cathrine Frost!» fra Det Andre Teatret har spilt over 50 utsolgte forestillinger i Oslo for snart 9000 publikummere. Forestillingen er nominert til Heddaprisen 2023 i kategorien «Beste teaterforestilling».


«Lykke til, Cathrine Frost!»
er en humorforestilling om filosofi, føding og folkehelse. Med dubstep og karate som virkemidler.

Visste du at Sokrates var gravid? Joda, stadig vekk! Han og hans kollegaer i tenketanken Athen mente faktisk at de fødte hele tida. De ga nemlig liv til det udødelige, rene og siviliserte: Til IDEEN! Nå er det derimot Cathrine Frost sin tur til å ta på seg togaen og ta styringa i sivilisasjonens vugge. Det har hun egentlig få eller ingen forutsetninger til å klare.

Soloforestillingen «Lykke til, Cathrine Frost!» hadde premiere på Det Andre Teatret høsten 2022 og har siden spilt for fulle hus. Forestillingen forteller den selvopplevde historien om Cathrine Frost og hennes møte med lysten på å få barn og hennes møte med verden etterpå. Med humor og alvor radbrekker hun vårt syn på hva det vil si å bli mamma og hvordan vi forholder oss til den lille, store handlingen det er å bli født.

"Cathrine Frost bruker filosofi på en både snerten og morsom måte til å snakke om kvinnehelse" - Aftenposten

"Her oppstår teatret på nytt, med én enkelt, kvinnelig protagonist." - Sivilisasjonen.no

"Frost får publikum til å le og gråte om hverandre" - A-Magasinet

"Cathrine var direkte, modig og frempå" - Hallvard Søgård Landheim (20)


    Merk: Vi har opplevd at denne forestillingen kan virke sterkt på enkelte publikummere, og for personer med hematofobi (blodfobi) har det i enkelte tilfeller ført til besvimelse. Forestillingen inneholder beskrivelser av kroppsvæsker, og beskrivende detaljer fra en konkret fødselsopplevelse.

    Nominert til Heddaprisen 2023 for Beste Teaterforestilling

    Heddaprisen


    Til høsten skal forestillingen på turné! Les mer om hvor og når her.


    Spørsmål om forestillingen? Ta kontakt med Marie Ulsberg - marie@detandreteatret.no eller Ida Vaage Svee - ida@detandreteatret.no

    Presse - Ta kontakt med Silvia Rodriguez Gimenez - silvia@detandreteatret.no


    De andre forestillingene

    Tre nøtter til WHO?!

    Part 2... Enda mere nøtts!
    I dag
    30. nov. 2023
    19:00
    Hovedscenen

    Ønskelista

    EKSTRAFORESTILLING
    Lørdag
    2. des. 2023
    12:00
    Intimscenen

    Teater Pappvin presenterer: Storhammer

    En krimparodi
    Fredag
    8. des. 2023
    19:30
    Intimscenen